انواع قطره چکان آبیاری | قطره چکان یورو دریپ + فیلم و عکس

drip-irrigation-systems

قطره چکان آبیاری چیست؟

قطره چکان آبیاری چیست؟ قطره چکان یورو دریپ چیست؟ این سوال ها زمانی که بخواهید قطره چکان آبیاری خریداری کنید ممکن است در ذهن شما قرار گیرد. در ادامه به بررسی قطره چکان ها و انواع آن می پردازیم. قطره چکان آبیاری از جمله نازل های بسیار پرکاربرد در آبیاری قطره ای می باشد. از قطره چکان برای آبیاری یکنواخت فضای سبز، گلدان ها و مزارع و باغات کشاورزی استفاده می شود. برای مشاهده محصلات قطره چکان به صفحه محصولات سایت نوین قطره مراجعه فرمائید.

ویدئو زیر درباره نحوه عملکرد مینی بابلر ها در سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک می باشد.

قطره چکان ها برحسب کاربرد انواع مختلفی دارند که در ذیل به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

همچنین شما می توانید با مشاهده ویدئو زیر با انواع قطره چکان ها آشنا شویدبرای آشنایی بیشتر با انواع قطره چکان و قطره چکان های یورو دریپ توجه شما را به پادکست زیر جلب می نماییم:
قطره چکان یورو دریپ 4 لیتر بر ساعت

از سری قطره چکان ­های فشار ثابت، قطره چکان یورو دریپ 4 لیتر بر ساعت می­باشد به این صورت که دبی خروجی از این قطره چکان ارتباطی با میزان فشار و دبی ورودی آن ندارد. فقط اگر فشار حداقلی آن تامین شود می­تواند دبی 4 لیتر بر ساعت را تحویل دهد، علت آن هم وجود دیافراگم سیلیکونی در داخل این قطره چکان­ها می­باشد که همین دیافراگم سیلیکونی راه تشخیص این نوع قطره چکان­ها از non-PC می­باشد البته معمولا مشخصه PC توسط کارخانه ­های سازنده بر روی قطره چکان حک می­شود.

قطره چکان یورو دریپ، از قطره­ چکان­ های شناخته شده و پرکاربرد در بازار می­باشد که کارایی بسیار خوبی دارد و به­صورت کامل در لوله قرار می­گیرد و اگر سوراخی که روی لوله ایجاد می­شود تا قطره چکان در آن قرار بگیرد با­ اندازه استاندارد باشد قطره چکان در قسمت اتصال به لوله هیچ­گونه نشتی نخواهد داشت و گرفتگی نازل­ها در قطره چکان یورو دریپ زیاد نیست.

از قطره چکان یورو دریپ برای آبیاری گلدان و درختان می­توان استفاده کرد و بر اساس نیاز آبی هرگیاه می­توان یک یا چند قطره چکان استقاده کرد. از همین نوع  قطره چکان فشار ثابت، قطره چکان­ های با دبی 2 و 8 لیتر بر ساعت هم موجود هست که مشخصات آن­ها هم دقیقا مانند توضیحات بالا می­باشد و فرق آن­ها تنها در میزان دبی خروجی آن می­باشد. یکی از کمپانی های سازنده این نوع از قطره چکان کمپانی یورو دریپ است.

قطره چکان یورو دریپ Euro-drip-dropper

قطره چکان تنظیم شونده

در قطره چکان تنظیم شونده دبی خروجی خاصی برای آن در نظر نمی­گیرند بلکه به طور متوسط بین 2 تا 32 لیتر بر ساعت قابل تنظیم می­باشد. از قطره چکان­ تنظیمی که یکی دیگر از انواع قطره چکان آبیاری است، برای کارهای کوچک که تعداد قطره چکان روی خط زیاد نیست، استفاده می شود اما برای پروژه­ های بزرگ توصیه نمی ­شود زیرا تنظیم کردن تک تک قطره چکان­ ها برای هر دور آبیاری عملا امکان­پذیر نمی­باشد.

­مزیت قطره چکان تنظیم شونده

این نوع از قطره چکان ها به دلیل داشتن امکان باز کردن سر نازل از بدنه قابلیت پاک سازی از هر گونه رسوب و مواد موجود در آب را دارا می باشد.

Adjustable-dropper قطره چکان تنظیم شونده

مینی بابلر

مینی بابلر یکی از نازل­ های آبیاری می­باشد که از آن می­توان برای آبیاری فضاهای مختلف مثل گلدان، فلاور باکس و باغچه استفاده کرد. دبی خروجی مینی بابلر قابل تنظیم می­باشد و می­توانیم براساس نیاز آبی گیاه یا گیاهانی که قرار است با این نازل آبیاری شوند دبی آن را کم یا زیاد کنیم. مینی بابلر دارای پایه میخی می­باشد که این قابلیت را دارد در خاک گلدان یا باغچه تثبیت شود.

ورودی نازل مینی بابلر 6 میلی­متر هست که لوله ماکارانی به این نازل وصل می­شود و سر دیگر آن به لوله اصلی وصل می­شود. هر چقدر فشار آب ورودی بیشتر باشد دبی خروجی مینی بابلر بیشتر می­شود و در فشارهای زیاد حالت پخش آب به­صورت قارچی اما اگر فشار آب کم باشد حالت پخش آب به­صورت قطره­ای می­باشد.

mini bubbler irrigation مینی بابلر

سه راه قطره چکان­دار

سه راه قطره چکان دار یکی از نازل­ های آبیاری می­باشد که از آن می­توان برای آبیاری گلدان و باغچه استفاده کرد به این صورت که دو طرف این سه راهی به لوله 16 میلی­متر وصل می­شود و از قسمت بالایی سه راه قطره چکان دار انجام می­شود که مطابق نازل­های مشابه این مدل، این نازل هم قابلیت تنظیم دارد و دبی خروجی آن را می­توان به وسیله پیچی که بالای نازل قرار دارد کم و زیاد کرد. ویژگی منحصر به فرد نازل سه راه قطره چکان دار این است که دو طرف آن کامل داخل لوله 16 قرار می­گیرد و به هیچ وجه امکان درآمدن قطره چکان­ها وجود ندارد، در حالی که قطره چکان­های دیگر به دلیل انبساط و انقباض هوا از سوراخی که روی لوله تعبیه شده احتمال جدا شدن از لوله وجود دارد.

سه-راهی-قطره-چکان-دار

دریپر گلدانی

دریپر گلدانی از قطره­ چکان­ های مورد استفاده در سیستم آبیاری می­باشد که کاربرد زیادی دارد به این علت که از دو جهت با دبی زیاد آب را از خود عبور می­دهد. دبی خروجی این نازل قابل تنظیم می­باشد و می­توانیم خروجی آن را کم یا زیاد کنیم ولی نکته­ای که وجود دارد برای کارکرد بهتر این دریپر این است که به دبی و فشار ورودی بالایی نیاز دارد.

دریپر گلدانی از قسمت پایینی خود به لوله 16 یا لوله ماکارانی وصل می­شود و از دو شیاری که در قسمت بالایی وجود دارد آبیاری را انجام می­دهد و قابل تنظیم می­باشد.

دریپر-گلدانی

­قطره چکان هشت نازله ورسک

­ در قطره چکان هشت نازله ورسک دبی خروجی خاصی برای آن در نظر نمی­گیرند بلکه با تنظیم و چرخش سر نازل می توان دبی خروجی را به صورت دلخواه تنظیم نمود. از قطره چکان هشت نازله ورسک برای کارهای کوچک که تعداد قطره چکان روی خط زیاد نیست، استفاده می شود. کارکرد این نوع قطره چکان مشابه قطره چکان هشت نازله تنظیم شونده می باشد با این تفاوت که به علت عدم وجود پایه های قطره چکان احتمال کنده شدن و یا در آمدن قطره چکان در اثر گرما و سرما ( انقباض و انبساط ) وجود دارد.


قیمت انواع قطره چکان

در جدول زیر قیمت انواع قطره چکان وجود دارد:


 قیمت انواع قطره چکان قیمت
قطره چکان یورودریپ950 تومان
 قطره چکان تنظیم شونده 600 تومان
 مینی بابلر 950 تومان
 سه راه قطره چکاندار 800 تومان
 دریپر گلدانی 1200 تومان

 

بهترین قطره چکان آبیاری قطره ای

1- شرکت ورسک:

شرکت ورسک یکی از بزرگترین وارد کننده ها و تولید کننده های محصولات آبیاری و کشاورزی ساخت کشور ایران می باشد. همچنین این شرکت دو نوع قطره چکان روی خط را تولید می کند. یکی از آنها قطره چکان های فشار ثابت می باشد و نوع دوم قطره چکان های تنظیکم شونده می باشد که از 0 تا 30 لیتر در ساعت دبی ( آبدهی) آن ها قابل تنظیم می باشد.

2- شرکت نتافیم:

این شرکت یکی از معتبر ترین تولید کننده های قطره چکان در سطح دنیا می باشد. قطره چکان های نتافیم از نوع قطره چکان های روی خط و از نوع فشار ثابت  می باشد که در 3 نوع قطره چکان 2، 4و 8 لیتر در ساعت به بازار عرضه می شود.

3- قطره چکان یورو دریپ:

این شرکت نیز یکی از معتبر ترین تولید کننده های قطره چکان در سطح دنیا می باشد قطره چکان های یورو دریپ از نوع قطره چکان های روی خط و از نوع فشار ثابت  می باشد که در 3 نوع قطره چکان 2، 4و 8 لیتر در ساعت به بازار عرضه می شود.

4- شرکت جی آب سام:

در حال حاضر محصولات شرکت جی آب سام یکی از برندهای مطرح در بازار لوازم آبیاری تحت فشار می باشد. از مهمترین محصولات شناخته شده این شرکت، شیر های خودکار و قطره چکان می باشد. انواع قطره چکان های این شرکت شامل قطره چکان های تنظیم شونده 8 نازله، رابط قطره کان دار و مینی بابلر گلدانی می باشد.

5- شرکت پلیران:

این شرکت بدون شک یکی از معتبر ترین برندها در زمینه ی آبرسانی، آبیاری، آبیاری و زه کشی و … می باشد. از مهمترین قطره چکان های شرکت پلیران،  قطره چکان های گلدانی می باشد که از نوع تنظیم شونده می باشد بدین صورت که با چرخاندن سری بالای این قطره چکان، دبی این قطره چگان تغییر می یابد.

6- قطره چکان رین برد:

این شرکت از مطرح ترین برند های دنیا در زمینه  اتوماسیون آبیاری و آبیاری تحت فشار می باشد، شرکت rainbird با تایمر های آبیاری منحصر به فردش شناخته می شود، همچنین از مهمترین محصولات این شرکت قطره چکان های این شرکت می باشد.  این قطره چکان ها از نوع قطره چکان دبی ثابت می باشد  که در سه نوع 2، 4 و 8 لیتر در ساعت وارد بازار شده است.


در این مقاله درباره قطره چکان های آبیاری از جمله قطره چکان یورو دریپ و انواع دیگر قطره چکان آبیاری توضیح داده شد. در صورتی که تمایل به تهیه این محصول یا مشاوره در زمینه آبیاری دارید می توانید با کارشناسان ما با شماره های 09126591970 و 77618957 تماس حاصل نمائید.

انواع قطره چکان آبیاری | قطره چکان یورو دریپ + فیلم و عکس
(1) رای، میانگین: 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *